Rozdelenie bazénov podľa stavby a konštrukcie. Sú obľúbené pre svoju živnotnosť, variabilitu hĺbky, veľkosti a tvaru. Významným faktorom pri rozhodovaní o tomto druhu bazéna je síce náročnešia stavebná príprava realizácie, ale jednoduchšie neskoršie renovácie (iba výmena fólie a prípadne čerpadla) bez porušenia už upraveného prostredia a okolia bazéna.

Naša spoločnosť sa zaoberá zhotovením hlavne týchto druhov bazénov:  

Betónové bazény

Sú obľúbené pre svoju živnotnosť, variabilitu hĺbky, veľkosti a tvaru. Významným faktorom pri rozhodovaní o tomto druhu bazéna je síce náročnešia stavebná príprava realizácie, ale jednoduchšie neskoršie renovácie (iba výmena fólie a prípadne čerpadla) bez porušenia už upraveného prostredia a okolia bazéna.

 

Nosným prvkom tohoto typu bazénov je železobetónová doska a na nej vymurované obvodové steny z betónových tvaroviek zaliate betónom a vystužené stavebnou oceľou. Zároveň so stenami bazénu sa tým istým spôsobom buduje technologická miestnosť, ktorej umiestnenie, tvar a veľkosť závisí od rozmerov a tvarov bazéna. 

 

Po vymurovaní stien sa môže bazén zatepliť alebo sa steny iba vyrovnajú omietkou so sieťkou. Na takto upravený povrch stien a dna bazénu sa použije geotextília, ktorá slúži ako prechodová vrstva medzi stenou a fóliou. Ťažká fólia hrúbky 1,5 mm sa ukotví a spája zváraním zatepla. Fólia je stabilizovaná proti UV žiarenium, a taktiež zaručuje stálosť farby. Má vysokú pevnosť a odolnosť voči chemickej úprave vody.

 

Kompozitné bazény

Sú to bazény kompozitnej konštrukcie - to znamená, že ich konštrukcia je niekoľko vrstvová, pričom pevnosť je tvorená z keramických prachových teliesok v spojení s vinylesterovou živicou, spojenie ktorých sa nazýva ceramic composit technológia. Takáto technológia predlžuje živnosť bazénov, bazén má výrazne lepšiu odolnosť voči nárazom, je odolný a nemenný voči vysokým teplotným výkyvom, poskytuje lepšiu tepelnú izoláciu a dosahuje oveľa väčšiu pevnosť, pričom má schopnosť odolávania voči možným zmenám podložia. 

 

Kompozitné bazény môžu byť rôznych rozmerov, tvarov a typov. Dodávame ich pod označeniami: RIVERINA, X-TRAIL a JAVA.

 

Výhodou týchto bazénov je krátka doba ich zhotovenia. Môžu byť nainštalované za niekoľko dní, nakoľko majú jednoduchú stavebnú pripravenosť a dodávajú sa na miesto určenia v hotovom stave.  

 

Bazény skimmerové 

Sú to najbežnejšie typy bazénov pre súkromné účely. Sú úplne zapustené do terénu, čím dotvárajú prirodzenú scenériu vodnej hladiny a okolia.  Hladina vody je cca. 10 cm od vrchnej hrany bazéna.

 

Bazény s prepadovým žľabom (s napnutou hladinou)

Majú hladinu vody až po vnútorný vrchný okraj bazéna. Voda je odvádzaná cez prepadový žľab do vyrovnávacej nádrže, ktorá je súčasťou technológie. Z vyrovnávacej nádrže je následne čerpaná cez filtráciu a po vyčistení je opätovne tryskami vrátená do bazéna.

 

Fotogaléria

bazeny-podmienky-instalacie
  • art_bazeny
  • art_welness