ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O INFRAKABÍNACH fingold :

 • Panelová stavebnica s podlahou, montáž a demontáž cca 2 až 4 hod..
 • Spotreba 1200,1500,2400 W a 3000 W / 240 V.
 • Vhodná do RD i panelových bytov a to pre súkromné i profesionálne účely - chaty, hotely, penzióny, rehabilitačné strediská, kozmetické salóny, fitness centrá, športové kluby, kúpele...
 • Kabína nevytvára paru ani teplotu, ktorá by poškodzovala okolie, preto môže byť inštalovaná kdekoľvek v interiéri, pre hotely a penzióny je to vhodný doplnok  apartmánu. 
 • Pripravená na prevádzku v momente potreby.
 • Doba nahriatia na prevádzkovú teplotu 5 - 15 min.
 • Prevádzka cca 10x lacnejšia ako u klasickej sauny. (napr. 40 min.x1,2 kW = cca 4,- Sk)
 • Prevádzkovateľ nemusí zriaďovať odpočíváreň vzhľadom na to, že  kúra v infrakabíne  prebieha vcelku ( 30-40 min. ).
 • Na ochladenie tela je úplne postačujúca sprcha.
 • Vhodná pri prevencii, liečbe a rehabilitácii. Infrakabínu môžu používať i ľudia so zdravotnými problémami ( kardiaci, astmatici ...).
 • Základné typy FGI A, FGI B, FGI C, FGI D alebo INFRA od zahraničných dodávateľov pre 1 – 6 osôb
 • Infrakabína na mieru.
 • Ponúkame na predaj aj samostatnú technológiu. ( Podľa priloženého nákresu vypočítame správne rozvrhnutie a umiestnenie telies ).

INFRAČERVENÉ  ŽIARENIE

Vyhrievacia kabína znamená skutočne evolúciu v oblasti relaxovania a možností regenerácie organizmu za využitia terapeutického efektu infračerveného žiarenia. Je infračervené žiarenie tejto kabíny skutočne bezpečné ?

Nie je potrebné mať obavy. Toto žiarenie nemá nič spoločné s UV žiarením ( zodpovedným za spálenie kože pri opaľovaní a s poškodením kože ), alebo nukleárnym žiarením. Žiariace teplo je jednoducho forma energie, zahrievajúca telesá priamo, proces nazývaný konverzia a to bez zahrievania vzduchu, ktorý je medzi nimi. Žiariace teplo sa tiež nazýva infračervené žiarenie - IR. Infračervený segment elektromagnetického žiarenia je rozdelený do 3 segmentov podľa vlnovej dĺžky ( meraný v mikrónoch ) a tu rozlišujeme :

 1. 0,07 - 1,4 mikrónov ( IR - A )                    krátke vlny
 2. 1,4 - 3 mikróny ( IR - B )                           stredné vlny
 3. nad 3 mikróny ( IR - C )                                 dlhé vlny                                  ( Hupka J., 1993 )

Segment infračerveného žiarenia sa v elektromagnetickom poli nachádza pod červeným svetlom, ktoré je najnižšou energetickou zložkou viditeľného žiarenia. Infračervené svetlo je pre ľudské oči neviditeľné a je pozorovateľné len s pomocou špeciálnych kamier, ktoré transformujú infračervené svetlo na farbu viditeľnú pre naše oči. Infračervené svetlo síce nevidíme, ale môžeme ho cítiť, vnímame ho ako teplo. Slnko produkuje väčšinu svojej energie v infračervenej časti spektra. Naša atmosféra má " okno ", ktoré dovoľuje prienik infračervených paprskov o vlnovej dĺžke 7 - 14 mikrónov až k Zemi. Keď je Zem zahriata, vysiela tiež infračervené žiarenie, a to vlnovej dĺžke 7 - 14 mikrónov s maximom okolo 10 mikrónov.

Podľa Dr. Tsu-Tsair Oliver Chi a jeho súhrnu mechanizmov pôsobenia infračervných zariadení na ľudské telo : infračervené parsky sú selektívne absorbované tkanivami, ktoré potrebujú zvýšiť svoj výkon. Vnútorná ( telová ) produkcia infračervenej energie, ktorá prebieha v našich tkanivách je spriaznená s najrôznejšími druhmi ozdravných reakcií, ktoré môžu potrebovať k dodaniu energie do maximálnej možnej miery na to, aby bola dosiahnutá najlepšia možná ozdravná odozva u tkanív, ktoré sa nachádzajú v ozdravnom procese. Tento fenomén sa nazýva " rezonančná absorpcia ".

INFRAČERVENÉ ŽIARENIE A JEHO ZDROJE

Slnko je základným zdrojom infračervenej energie. Boli ste niekedy vonku za polojasného jarného počasia s teplotou okolo 30°C a cítile ste sa veľmi príjemne, keď sa slnko schovalo za jeden z mrakov ? Aj keď okolitá teplota nepoklesla, cítili ste príjemné ochladenie, pretože mrak nedovolil plný prienik infračervených paprskov. Infračervené teplo v Infračervenom Termálnom Systéme - ITS má rovnaké vlastnosti ako telo z nášho slnka, alebo ako teplo vyžarované našim telom potrebné k udržaniu našej telesnej teploty.

Naše telá  vyžarujú infračervenú energiu cez našu kožu v rozsahu 3 - 50 mikrónov, keď väčšina je okolo 9,4 mikróna. Naše dlane vyžarujú infračervenú energiu medzi 8 - 14 mikrónov. Reiki, uzdravovanie vyžarovaním energie cez naše dlane má v Číne tradíciu dlhú 3000 rokov a je postavená na uzdravovacích vlastnostiach prírodného infarčerveného žiarenia. Indickí jogíni taktiež doporučujú uzdravovanie cez naše dlane, a to hlavne v spojitosti s úľavou od unavených, namáhaných očí.

Žiariče v ITS vyžarujú okolo 1/3 svojho výkonu v strednýcj vlnách ( 2 - 5,6 mikrónov ) pre ich hlbokú penetráciu a ďalšie 2/3 v dlhých vlnách ( 5,6 - 25 mikrónov so zameraním výkonu rovnomerne rozostreného okolo 9,4 mikróna ), ktoré sú vrcholom ľudského infračerveného žiarenia. Toto rozostrenie maximalizuje vysokú penetráciu stredne dlhých vĺn a potom sa spája s dlhými vlnami, čím sa vytvára rozšírenie rezonančnej absorpcie ozdravujúcich sa tkanív. Čínski výskumníci dokázali, že vlnová dĺžka 2 - 25 mikrónov je najviac liečebná.

ITS VERSUS TRADIČNÁ SAUNA 

ITS používa infračervené žiarenie na priamu penetráciu ľudských tkanív do hĺbky cca 4 cm. Žiarenie je nastavené čo najbližšie ľudskému žiareniu tak, aby naše telo mohlo absorbovať až 93% infarčerveného žiarenia, ktoré sa dostane k ľudskej pokožke. Bežná sauna je závislá na nepriamom pôsobení tepla: prvá je konvekcia (vedenie tepla v kvapalnom a plynnom prostredí) a druhá je kondukcia (priamy kontakt medzi ohriatym plynom a pokožkou), ktoré na nás majú ozdravný účinok. V ITS menej ako 20% infarčervenej energie ohrieva vzduch, tak zostáva viac ako 80% na priamy ohrev nášho tela. Preto kabína na báze infračerveného žiarenia prehrieva ľudské telo do ďaleko väčšej hĺbky a oveľa efektívnejšie ako tradičná sauna. Väčšina infračervenej energie je primárne spotrebovaná na priamu premenu na energiu tepelnú, zatiaľ čo u tradičnej sauny dochádza k nadmernému ohrevu vzduchu, ktorý následne povrchovo zahrieva našu pokožku. tento zásadný rozdiel vysvetľuje veľa bezprecedentných výhod dosiahnuteľných len používaním ITS, a ktoré nie je možné dosiahnuť v tradičných saunách.

Infračervená energia produkovaná ITS vylučuje z tela až 3x väčší obsah škodlivých látok v objeme potu v porovnaní s tradičnou saunou. ITS pracuje s teplotou vzduchu v rozpätí 30 - 45°C, zatiaľ čo tradičná sauna pracuje s teplotou v rozpätí 90 - 105°C. Nižšie teploty vzduchu sú dôležité pre ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom, pretože toto riziko sa pri vysokých teplotách v tradičných saunách veľmi zvyšuje. Nemeckí vedci oznámili prospešný efekt jednohodinovej infračervenej kabíny v dvoch skupinách hypertenzných pacientov, skúmaných v r. 1989, ktorý zahŕňal 24 hodinový vzostup periferného prekrvenia a zníženie krvného tlaku.

V infračervených kabínach, kde teploty dosahujú teploty 30 - 45 °C je tiež dýchanie oveľa príjemnejšie ako je tomu v tradičných saunách. Infračervené kabíny sa môžu používať aj s otvorenými dverami dokorán, ak je jediným požadovaným výsledkom infračervená penetrácia, alebo ak požadujeme svalové zahriatie ( špotrové svalové predohriatie ), bez dosiahnutia výraznej potivosti a to všetko v plnom oblečení. Tento prístup môže byť používaný pred svalovým strečinkom, posilňovaním, behaním, pred vystavením sa nízkym teplotám alebo pred ťažkou prácou. Infračervené kabíny sú jednoduchšie a príjemnejšie než tradičné sauny. Predohriatie tradičnej sauny trvá 30 - 90 min., čo ju robí málo praktickou. Predohriatie infračervenej kabíny za izbovej teploty trvá asi 5 - 10 min. Praktickejšia pre domáce použitie je teda opäť infračervená kabína.

Ďalšou výhodou sú obrovsky znížené prevádzkové náklady. Pri cykle 10 min. zahriatia kabíny a 30 min. kúry sú prevádzkové náklady približne 0,3,- €. U klasickej sauny je to približne 2,- €, - minimálne 10x drahšia prevádzka.

ZDRAVOTNÝ VÝZNAM PRIPISOVANÝ INFRAČERVENÝM PAPRSKOM            

Za posledných 25 rokov prevádzali čínski a japonskí výskumníci rozsiahly výskum týkajúci sa terapie infračerveným žiarením a oznámili mnoho provokatívnych zistení. V Japonsku je "infra-červená spoločnosť", skladajúca sa z lekárov a fyzioterapeutov, ktorí prevádzajú hlbší výskum a dávajú podporu zdravotnému významu infračervených paprskov a liečbe pomocou nich.

Najväčší rozvoj po ekonomickej stránke zaznamenali infračervené lampy s vlnovou dĺžkou s rozsahom 2 - 25 mikrónov, ktoré sa objavili hlavne na trhu v Európe, Austrálii aj na Východe. Bolo predaných približne 700 tisíc ITS pre zdravú regeneráciu tela a ďalších 30 mil. ľudí akceptovalo liečbu infračervenými paprskami. Nemeckí terapeuti sa nezávisle na tom zamerali na metódu kompletnej liečby ľudského organizmu infračerveným žiarením.

TERAPEUTICKÉ ÚČINKY TEPLA 

Nasledujúci súhrn je z knihy : Therapeutic Heat and Cold, 4th edition, ED. Justus F. Lehmann M.D., Wialiams and Wilkons, Chapter 9.

 • Zvyšuje elasticitu kolagénových tkanív
 • Tkanivá zahriate do 45 °C a potom podstupujúce naťahovanie sú vystavené neelastickému reziduálnemu predĺženiu 0,5 - 0,9 %. Toto predĺženie zostáva i po skončení naťahovania. K tomuto pretiahnutiu nedochádza za klasickej telesnej teploty. Preto 20 naťahovacích sedení môže viesť k predĺženiu dĺžky okolo 10 - 18 %.
 • Tento efekt je veľmi hodnotný práve pri práci s ligamentami, kĺbami, šľachami, fasciami a synoviálnymi tkanivami, ktoré boli akýmkoľvek spôsobom poškodené.
 • Naťahovanie pri zahriatí na 45 °C je pre naťahované tkanivo ďaleko menej namáhavé, ako pri naťahovaní pri klasickej teplote.
 • Vyššie citované experimenty jasne ukazujú, že aplikácia infračerveného žiarenia spolu s naťahovacími cvikmi, alebo rozsahovo pohybovým cvičením zaisťuje ďaleko väčšie reziduálne predĺženie tkaniva, ako by tomu bolo za klasickej teploty.
 • Toto bezpečné naťahovanie ( strečink ) je veľmi dôležité u profesionálnych atlétov, kde minimalizuje ich rekonvalescenciu po úrazoch.
 • Priamo znižuje stuhnutosť kĺbov
 • Je pozorované 20% zníženie kĺbovej tuhosti u reumatoidných kĺbov prstov pri prehriatí tkaniva na 45 °C oproti 33 °C
 • Znižuje svalový spasmus
 • Ak svalový spasmus vznikne na podklade skeletálneho, kĺbového alebo neuropatologického poškodenia, je pozorované jeho zníženie používaním tepla.
 • Tento účinok je pravdepodobne dosiahnutý z dôvodov pôsobenia ako na primárne a sekundárne afferentné nervy z miechových buniek, tak na Golgiho telieska. Výsledky obidvoch týchto mechanizmov demonštrujú, že ich maximálny výkon je v rozpätí terapeutickej teploty dosiahnutej práve infračerveným žiarením.
 • Poskytuje zníženie bolesti
 • Bolesť môže byť zmiernená znížením pôvodného alebo druhotného svalového spasmu. Vazodilatácia upravuje svalovú ischémiu a rozbúrava patologický cyklus, kedy ischémia spôsobuje ešte väčší sasmus a ten ešte väčšiu bolesť.
 • Bolo dokázané, že teplo znižuje senzitívny prah bolesti priamo na voľných nervových zakončeniach, alebo na periférnych nervoch. V jednej dentálnej štúdii opakovaná aplikácia tepla viedla k celkovej strate nervovej odpovede na bolesť spôsobenú zubnou dreňou.
 • teplo môže viesť ku zvýšenej produkcii endorfínov a k uzatvoreniu tzv. Melzack a Wall spinálnych vrátok, oba tieto efekty znižujú bolesť.
 • Zvýšenie prietoku krvi
 • Zahrievanie časti tela spôsobuje reflexne modulovanú vazodilatáciu vo vzdialených telesných partiách preto, že nedôjde k zmene centrálnej teploty.
 • Zahrievanie svalov spôsobuje zvýšenie prietoku krvi podobný tomu, aký zažívame pri cvičení.
 • Zvýšenie teploty spôsobuje zvýšenie prietoku krvi a dilatáciu priamo v kapilároch, arteriolách a venulách, pravdepodobne priamym pôsobením na ich hladkú svalovinu. Uvoľnenie bradykinínu, spôsobené aktivitou potných žliaz tiež zapríčiňuje zvýšenie toku krvi a vozodilatáciu.
 • Celotelová hypertermia s následným zvýšením teploty telového jadra ešte viac zvyšuje vazodilatáciu cez zníženie hypotalamickej aktivity vedúcej k zníženiu sympatického napätia na arteriovenóznych anastomózach. Vazodilatácia je tiež vyvolávaná axonálnymi reflexami, ktoré menia vazomotorickú rovnováhu.
 • Pomáha pri rozklade zapálených infiltrátov, edémov a výpotkov.
 • Zvýšené periférne prekrvenie spôsobuje transport potrebný na znižovanie edémov, čo pomáha zastaviť zápaly, znižuje bolesť a urýchľuje hojenie.

ITS PASÍVNY KARDIOVASKULÁRNY TRÉNING

" Mnoho z nás pravidelne behá, aby sme trénovali náš kardiovaskulárny systém a nie aby sme získali veľké stehenné svaly. Pravidlené používanie infrakabíny má podobnú kardiovaskulárnu záťaž a môže byť, čo sa týka zvyšovania kardiovaskulárnej kondície a spaľovania kalórií rovnako efektívna ako pravidelné cvičenie ".

( Journal oh the American Medical Association 7. august 1981 ).

ITS dáva väčšiu možnosť záťaže pri rovnakom kardiovaskulárnom programe a umožňuje poskytnúť imobilným ľudom na vozíku a všetkým ostatným, ktorí nemôžu podstúpiť cvičebnú záťaž ( cvičebné programy ), kardiovaskulárny tréning.

Hlbokou penetráciou, cca 4 cm do hĺbky, produkovanou infračervenými paprskami ITS, dochádza k efektu prehriatia hlboko v svalových tkanivách a vnútorných orgánoch. Telo na tento hlboko - výhrevný stimul reaguje cez hypotalamický systém zvýšením srdcového objemu a rytmu. Táto užitočná srdcová záťaž vedie k žiadúcemu kardiovaskulárnemu tréningu a zlepšovaniu kondície. Výskumníci v medicíne potvrdzujú, že používanie infrakabíny posilňuje kardiovaskulárnu kondíciu tým, ako sa telo snaží samo seba ochladiť, tak citeľne zvyšuje srdcový rytmus, srdcový a metabolický výdaj. Ako potvrdenie poznatkov o zlepšovaní kardiovaskulárnej kondíciemôže slúžiť veľký výskum, ktorý prevádzala NASA na začiatku 80. rokov, ktorý viedol k záveru, že stimulácia kardiovaskulárneho systému infračerveným žiarením bude ideálnym spôsobom ako trénovať kardiovaskulárnu kondíciu astronautov počas dlhých vesmírnych letov. Bolo zaznamenané, že počas ohrevu celého tela dochádza k zvýšeniu prietoku krvi z 5,65 -7,91 l/min. až do 14,69 l/min.

ITS ARTERIOSKLERÓZA, HYPERTENZIA A KORONÁRNE CHOROBY    

Fínski výskumníci tvrdia, že pravidelné používanie sauny zlepšuje elasticitu a poddajnosť ciev z dôvodu pravidelnej dilatácie a kontraakcie ciev spôsobených saunou.

Nemeckí výskumníci zistili zlepšenie viskozity krvnej plazmy.

ÚČINKY NA IMUNITNÝ SYSTÉM

Tento efekt môžeme dosiahnuť aj v infrakabíne vďaka možnému rozsahu infračerveného žiarenia. V rámci prevencie infekcie sa doporučuje zostať v kabíne najprv krátky časový interval pri nižšej teplote, potom postupne interval predlžovať a zvyšovať teplotu. Pokusy z Michiganskej univezity dokazujú stimuláciu imunitného systému a likvidáciu infekcie.

Hlavne v počiatočnom štádiu choroby, keď ešte nie je ochorenie plne rozvinuté, odporúča sa včasné zahrievanie na likvidáciu infekcie tepelným efektom. Ak je už ochorenie plne rozvinuté, prehrievanie sa nedoporučuje, hrozí riziko zásahu do termoregulačných telesných mechanizmov.

ITS - SPAĽOVANIE KALÓRIÍ A KONTROLA NADVÁHY

( Cline Medical Center, Nanino, British Columbia, Canada )

Dlhodobým výskumom bolo dokázané, že zloženie potu v klasickej saune z 95 - 97 % tvorí voda. V infrakabíne potom len 80 - 85 %, zvyšok tvoria tukové bunky a cholesterol, v tukoch rozpustné jedy, ťažké kovy, kyseliny, sodík a čpavok. Z toho vyplýva, že v klasickej saune sa vylúči potom len 5% škodlivín, ale v infrakabíne až 15%.

Sauny a parné kúpele boli po stáročia používané na detoxikáciu organizmu. Tradične sa používali na zlepšenie mentálneho zdravia, zníženie bolesti a pre zvýšenie dlhovekosti. V poslených rokoch bola intenzívne študovaná terapia hypertermií ( potením ) a niekoľko výskumov je popísaných vo vedeckej literatúre. Počas týchto výskumov bolo zistené, že sauny znižujú obsah toxických látok v tele v obrovských množstvách. Pri správne vykonávanej hypertermickej terapii dochádza k obrovskému vylučovaniu ťažkých toxických kovov, vrátane ortuti, pesticídov a ďalších. Teplo spôsobuje vylučovanie toxínov z buniek. Toxické molekuly sa potom prechodne uschovajú v lymfe. Pretože pot je produkovaný z lymfy, toxíny sa touto cestou dostanú von z tela. Pre tento spôsob vylučovania toxínov nie sú pečeň a ľadviny dôležité. Aj preto dochádza k uľahčeniu ich funkcie a toxíny sú schopné opustiť telo aj pri poruche ich funkcie. Toto môže byť pomoc pre chronicky chorých pacientov, ktorí sú už tak pod veľkým toxickým stresom.

ITS - RASTOVÝ HORMÓN  

( Cline Medical Center, Nanaimo, British Columbia, Canada )

Hypotermická terapia ako jedna z mála zvyšuje hladinu rastového hormónu, čo zlepšuje kvalitu ľudských tkanív vrátane svalov.

INFRAČERVENÉ ŽIARENIE A NEGATÍVNE ELEKTROMAGNETICKÉ ZDROJE

Novodobé knihy, ako napr. Cross Currents od Robert O. Becker, M.D., obsahujú detailné informácie vystavenia sa určitým druhom elektromagnetických polí prostredia pod vedením vysokého napätia, počítačové terminály. Japonskí výskumníci píšu, že infračervené žiarenie pôsobí proti negatívnemu pôsobeniu týchto elektromagnetických zdrojov. ITS bol na prítomnosť týchto " toxických " elektromagnetických polí testovaný a bol potvrdený ako zdravotne nezávadný. Švédsky národný inštitút na ochranu proti radiácii dospel k záveru, že žiariče ITS nie sú nebezpečné.

ITS  -  VÝSLEDKY VÝSKUMOV 

Výskumníci v čínskych štúdiách potvrdzujú až 90% zvýšenie úspechu liečby, ak bolo pri liečbe používané infračervené žiarenie, a to pri :

-  poranenia mäkkých tkanív                                                               -  bolesti chrbta

-  bolestivá menštruácia                                                                      -  neurodermatitída

-  infekčné ekzémy                                                                             -  pooperačná infekcia

-  diarhea                                                                                           -  cholecystitída

-  neurasténia                                                                                      -  zápaly panvy

-  pediatrická pneumónia                                                                    -  obrna faciálneho nervu

-  periartritída ramenného kĺbu

-  schiatika ( bolesť bedrových kĺbov a stehenných svalov )

Japonskí výskumníci uverejnili  výsledky, ktoré sú popísané v knihe Dr. Yamajaki : Infrared Therapy :

 • popáleniny - znižuje bolesť, dobu hojenia, menšie jazvy
 • zvýšený krvný tlak - bezpečné v rozpätí 40 - 45°C, pravidelné používanie znižuje krvný tlak
 • nízky krvný tlak - zvyšuje
 • poškodenie mozgu - zrýchľuje rekonvalescensiu poškodeného tkaniva po mozgových kontúziách
 • zlepšenie krátkodobej pamäti
 • vyliečenie rakoviny jazyka
 • toxické elektromagnetické pole - neutralizačný efekt
 • krvácanie do mozgu - rekonvalescencia je rýchlejšia a lepšia
 • automobilové nehody - podobné poškodeniam mäkkých tkanív
 • artritídy, akútne a chronické - výrazná úľava
 • reumatoidná artritída - úľava
 • DNA - úľava
 • menopauza - úľava od nervozity, mrazenia, depresie, točenia hlavy, žalúdočnej nevoľnosti
 • zníženie hmotnosti - za prvé potením ( spotreba energie nutnej na vytvorenie potu ), za druhé priamym vylučovaním tuku

V Japonsku oznámil vysokú úspešnosť infračervenej liečby pri :

-  schiatike                                                      -  menopauze                           -  artritíde

-  zmrznutom ramene                                       -  reumatizme                           -  akné

-  gastroenterologických problémoch               -  insomnii                                -  ochoreniach uší

Japonskí výskumníci všeobecne deklarujú zlepšenie pri týchto problémoch :

-  menopauza                                                  -  hypertenzia                           -  bolesť

-  reumatoidná artritída                        -  choroba z ožiarenia              -  hemeroidy

-  cievne mozgové príhody                               -  zlepšenie hemiparéz              -  cystitída

-  cirhóza pečene                                             -  keloidy                                 -  hepatitídy

-  astma bronchiale                                          -  gastritídy                             

-  post chirurgická adhézia                               - chronické ochorenia

-  vredy dolných končatín                                -  benígne prostatické hypetrofie

-  studené ruky a nohy ( fyzikálni terapeuti deklarujú zlepšenie o 20-50% )

-  bolesti spôsobené rakovinou - úľavy od bolesti v posledných štádiách

Choroby nosa, uší a krku :

-  krvácanie z nosa                                          -  bolesti v krku

-  tinitus                                                           -  chronické zápaly stredného ucha

Prospech, ktorý môže mať koža z infračervenej terapie :

-  koprivka                                                      -  upchané póry a tvrdá koža

-  znížené napätie kože                         -  jazvy a bolesť z popálenín a rán

-  akné                                                            -  ekzémy a psoriáza

-  spálenie od slnka                                         -  keloidy

-  telový zápach : zlepšením funkcie kože sa znižuje nepríjemný telesný zápach

Krvný obehový systém - všetky nasledujúce diagnózy sú do istej miery spojené so zlým krvným obehom a môžu tak dobre reagovať na zvýšenie periférneho prekrvenia spôsobeného infarčervenou kabínou.

-  artritída                                            -  schiatika                               -  diabetes

-  bolesti chrbta                                   -  hemeroidy                            -  nervová tenzia

-  svalová únavu u detí             -  zápaly žíl                              -  neuritídy

-  bolesti žalúdka                                 -  reumatizmus             -  únava

-  svalové poškodenia                          -  menštruačné kŕče                 -  dekubity

-  choroby spojené so znížením periférneho prekrvenia

-  pooperačné edémy : potvrdené zníženie edému až o 25%

ITS - KRÁSA

 •  zlepšuje prekrvenie kože, čo je podmienkou pre jej krásu
 • koža má nový lesk odstránením kožných nečistôt a odumretých kožných buniek, z dôvodu hlbokého čistenia nečistôt zanecháva kožu mäkkú a hebkú
 • zlepšuje elasticitu a napätie kože
 • zlepšuje akné, ekzémy, psoriasis, popáleniny, poškodenia kože ( odreniny, rezné rany )
 • otvorené rany sa lepšie hoja so zmenšením veľkosti jazvy
 • hlboké prehriatie tkanív a následné potenie napomáha k odstráneniu celulitídy
 • používanie infračervenej kabíny urýchľuje akýkoľvek program proti celulitíde

ITS - STRES

Napomáha odbúravaniu stresu počas príjemnej teploty.

ITS SA RÝCHLO DOSTÁVA DO POPREDIA ZÁUJMU

Infrakabína predstavuje novú generáciu sáun fungujúcu na úplne inom pricípe ako bežné sauny. Medzi tými, ktorí mali možnosť vyskúšať vynikajúce vlastnosti tohto ITS boli športovci na Olympiáde v Atlante v roku 1996, kde bola infrakabína vyhlásená saunou OH.

KONTRAINDIKÁCIE

 • ak ste chorí, konzultujte použitie infrakabíny so svojím lekárom
 • ak užívate akékoľvek lieky, konzultujte s lekárom možnú interakciu lieku s infračerveným žiarením
 • nedoporučuje sa zvýšenie teploty telového jadra u ľudí s liečbou adrenalínom, systémovým lupus erytematosus, alebo skleróze multiplex
 • teplo sa nemá používať 48 hod. po akútnom poškodení kĺbového puzdra, alebo do tej doby, než dôjde k redukcii teploty a opuchu kĺbu, ak sú opuchy kĺbov chronického charakteru, liečba akýmkoľvek zvyšovaním teploty nemusí spočiatku reagovať najlepšie, intenzívne prehriatie je striktne kontraindikované pri infekciách akéhokoľvek charakteru a v ktoromkoľvek mieste nášho organizmu
 • používanie infrakabíny je kontraindikované u tehotných a pravdepodobne tehotných žien
 • kovový materiál, umelé kĺby, kosti a akékoľvek iné chirurgické implantáty všeobecne odrážajú infračervené lúče a preto nie sú týmto systémom zahrievané, je však doporučená konzultácia s lekárom pred začiatkom používania ITS, ak by sa vyskytli bolesti v okolí implantátu okamžite prerušte používanie ITS
 • silikónové implantáty, alebo silikónové protézy ( nos, uši ) absorbujú infračervené žiarenie, aj keď silikón sa topí pri 200 °C nemalo by to mať na jeho funkciu žiadny efekt, je dôležité kontaktovať pred používaním infrakabíny svojho lekára, prípadne reprezentanta firmy
 • zahrievanie bedernej oblasti u žien počas menštruačnom cykle môže dočasne zvýšiť krvácanie, ak si je žena tohto efektu vedomá, môže túto dobu bez vysadenie používania kabíny prečkať, alebo počas cyklu kabínu vynechať
 • človek s hemofíliou, alebo inou predispozíciou ku krvácaniu nesmie používať ITS, respektíve akékoľvek iné tepelné procedúry zvyšujúce vazodilatáciu ich cievneho systému
 • samozrejme kontraindikáciou je akékoľvek ďalšie používanie kabíny u ľudí, u ktorých sa ich zdravotné ťažkosti zhoršia   
 • ľudia používaním ITS kabíny nepociťujú bolesť a ak áno, je používanie kontraindikované, alebo dočasne nevhodné
 • nepokúšajte sa o osobnú liečbu akéhokoľvek ochorenia pomocou ITS bez supervízie a doporučenia Vášho lekára

Zdroje informácií :

Hupka, J. a kolektív Fyzikálna terapia. Martin, Osveta 1993

Jones, S., S., a Bailey, B., K. : Sweat your to radiant heath. Let’s Live Magazine, June 1994

Weider research group report : Weider’s Muscle and Fitness Magazine, January 1992

Journal of the Medical Association ( JAMA ), 7. august 1981

POKYNY

Spôsoby použitia :

a)         1 - 2 x týždenne potná kúra pri teplote 40 - 50 °C v dĺžke 20 - 40 min. Obsah           škodlivých látok vo vylúčenom pote je až 3x vyšší ako pri klasickej saune. Voda   pomáha ITS pri pôsobení. Pite preto pred, aj po kúre. Používajte vodu najlepšej kvality          a v dostatočnej miere. Kúpeľ, alebo príjemná sprcha pred prehrievaním podporia väčší    výdaj potu.

            Používajte  2 -3 uteráky :

              -  jeden si rozložte pred seba na sedenie

              -  druhý položte na zem pod seba na zachytávanie Vami vypoteného potu

              -  tretím utierajte pot z tela

            Potiacu kúru zakončite osprchovaním sa, alebo okúpaním sa vlažnou vodou, ideálna je           kombinácia s vodnou alebo klasickou masážou.

b)         Denné používanie :

              -  prevencia organizmu

              -  príprava na športovú činnosť

              -  príprava pred liečebnou kúrou

              -  príprava pred klasickou masážou

Dĺžka 5 - 15 min. ihneď po zapnutí kabíny aj v ľahkom oblečení pri teplote do 45°C. Liečebné účinky môžeme využiť aj pri otvorených dverách. Je samozrejmé, že pri nižšej teplote sa nebudete potiť, ale to nie je na závadu.

 

Fotogaléria

infra-kabiny-celkova-informacia